Wczytuję dane...

Domowe napoje wzmacniające włosy

Domowe napoje wzmacniające włosy
Czy wiesz, że we własnej kuchni możesz przygotować różne cudowne eliksiry, które skutecznie poprawią Twoją urodę i samopoczucie?

Dziś zajmiemy się wzmocnieniem włosów, czyli tym co możesz przygotować we własnej kuchni, aby poprawić ich kondycję.

Wystarczy, że wprowadzisz do swojej diety kilka nowych napojów, które przygotujesz sama :)

Siemię lniane

Nasiona lnu zawierają witaminy (A, B, C, D, E i K), białko, kwas foliowy, błonnik i składnik mineralne np. żelazo, magnez, wapń, selen czy cynk. Wystarczy zalac mielone siemię szklaną ciepłej (nie gorącej) wody, odczekać 1-1,5 godz., odcedzić i gotowe.

Olej z czarnuszki 

Smak tego oleju nie zachęca do jego regularnego spożywania, ale dla naszego organizmu jest nieocenion, dlatego warto się przełamać.
W jego składzie znajdziemy m.in. witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, liczne mikroelementy, a także przeciwutleniacze.
Wystarczy łyżeczka oleju z czarnuszki wraz z posiłkiem, aby po kilku tygodniach uzyskać pierwsze efekty. To naturalne antidotum na łupież, hamuje również wypadanie włosów.

Skrzyp polny 

To powszechnie znany środek wzmacniający włosy. Zawarty w nim krzem jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek w organizmie.
Witaminy, minerały, a przede wszystkim krzemionka, zawarte w tej roślinie sprawiają, że włosy wolniej obumierają i staja się mocniejsze.
Napar ze skrzypu jest polecany przy wypadaniu włosów, łupieżu i włosach przetłuszczających się.

domowe sposoby na zdrowe włosy

Pokrzywa 

Majowa pokrzywa jest najlepsza na soki, napary.
Zawiera sporo wartościowych składników, np. prowitaminę A, witaminy K, C, B2 i B6, chlorofil, flawonoidy oraz wapń, żelazo, siarkę, fosfor, potas, sód, jod czy krzem. Witamina A poprawia produkcję keratyny, za to krzem zapobiega wypadaniu włosów.


Korzeń łopianu
 

Fosfor, siarka, olejek eteryczny, kwas krzemowy oraz związki poliacetylenowe - te składniki znajdziemy w korzeniu łopianu.
W efekcie roślina wzmaga porost włosów i paznokci. Wzmacnia też cebulki włosów, sprawia że włosy mniej się przetłuszczają oraz walczy z łupieżem. Łopian zaleca się również przy chorobach skóry, typu trądzik, łuszczyca, łojotok.

Sok z marchwi 

Marchewka świetnie wpływa na wzrok, odporność i włosy. Osoby z problemem wypadających włosów często mają niedobór witaminy A, a zawarty w marchewce beta-karoten przekształcany jest przez nasz organizm w tę witaminę.

Niektóre z tych napojów/naparów możesz stosować zarówno doustnie jak i w formie wcierek. Niektóre z nich mają swoje przeciwwskazania, warto je sprawdzić zwłaszcza w przypadku kobiet ciężarnych i karmiących. 
Myślę, że każda z nas znajdzie tutaj coś dla siebie i własnoręcznie w swojej kuchni przygotuje swój własny, autorski "eliksir wzmacniający włosy"